2017-07-28_masazTwarzy_1

Masaż twarzy to metoda, która odeszła do lamusa, ustępując miejsca zabiegom w salonach kosmetycznych, SPA i klinikach chirurgii estetycznej. Oferta usług odmładzających jest rozległa – od laserów, peelingów, mikrodermabrazji korundowej; poprzez mezoterapię igłową, lifting, kwas hialuronowy, na skalpelu kończąc (to i tak nie wszystko!). A co, jeśli jesteś w stanie zatrzymać czas na swojej twarzy, poprzez regularny masaż w domu? Ten wpis podpowie Ci jak prawidłowo wykonać masaż twarzy oraz zdradzi jakie są jego dobroczynne skutki.

Przygotowanie do masażu twarzy

W domowych zabiegach najlepsze jest to, że tylko od Ciebie zależy o jakiej porze je wykonasz. Masaż twarzy dostosuj do swoich potrzeb: jeśli zależy Ci na lepszym wchłanianiu substancji aktywnych z kremu lub serum i chcesz, aby Twoja skóra wyglądała promiennie cały dzień – zrób masaż rano. Jeśli masz problemy ze zrelaksowaniem się wieczorem, z zasypianiem albo po prostu o tej porze masz więcej wolnego czasu – zrób masaż przed pójściem spać. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, zrób demakijaż, a jeśli masz siłę, peeling. Na tak przygotowaną skórę, nałóż kilka kropel olejku lub serum i pozwól mu się przez 1-2 min wchłaniać (warto dobrać olejek do typu cery: skóra sucha – olejek z awokado, olejek jojoba lub olejek sezamowy; skóra tłusta – olejek kokosowy, olejek jojoba, skóra normalna – olejek migdałowy, olejek jojoba, olejek z oliwek). Możesz też bezpiecznie zastosować serum z naszej oferty, które służą każdemu rodzajowi skóry, a swoją olejową konsystencją, idealnie wpisują się w rytuał masażu – Serum do twarzy, szyi i dekoltu Witaminy A+E+F oraz Regenerujące serum do twarzy, szyi i dekoltu Argan Care. Teraz tylko włącz przyjemną dla Ciebie muzykę i zrelaksuj się. Podczas automasażu twarzy możesz się położyć.  No to zaczynamy!

Zasady masażu twarzy

                Przede wszystkim nie szarp i nie rozciągaj skóry. Twoje ruchy powinny być spokojne, w harmonii z oddechem. Do masażu najlepiej używać środkowego i serdecznego palca, gdyż łatwiej zapanować nad ich równomiernym naciskiem. Omijaj miejsca, na których występują zmiany skórne np. ropne wykwity, opryszczka i guzy niewiadomego pochodzenia.

Czoło – przesuwaj palcami od środka czoła w kierunku skroni wykonując 6 okrężnych ruchów. Powtórz czynność 3 razy. Teraz zakreśl powoli 3 koła na skroniach. Masaż czoła zakończ delikatnym uciskiem zagłębień na skroniach.

Oczy – skóra wokół oczu jest delikatniejsza i cieńsza niż w innych miejscach na twarzy, dlatego kontroluj nacisk i nie naciągaj skóry. Palec wskazujący ułóż na linii brwi, a palec środkowy pod okiem. Uciskaj delikatnymi ruchami od wewnętrznej strony oka do zewnętrznej, w kierunku skroni. Powtórz czynność 3 razy.

Policzki – popraw owal twarzy zataczając 6 kolistych ruchów od brody w stronę płatków uszu, następnie 6 kolistymi ruchami masuj od nozdrzy, pod kośćmi policzkowymi do skroni. Całość powtórz 3 razy. Masaż policzków zakończ uciskając delikatnie skronie.

Masaż twarzy zakończ tzw. deszczykiem, czyli oklep twarz końcówkami wszystkich palców.

Nos – pogładź nos po obu stronach, w górę i w dół 3 razy.  Następnie zrób 6 małych okręgów w okolicy płatków nosa, mocniej uciskając podczas ruchu w górę.

Usta i podbródek – ustaw palce poniżej dolnej wargi, powolnymi ruchami przesuwaj się na zewnątrz i do góry, delikatnie podnosząc kąciki ust. Powtórz 3 razy. Podbródek masuj ruchem poziomym, ustawiając palce wierzchem do skóry. To również powtórz 3 razy.

Dobroczynne działanie masażu twarzy

A teraz o tym, co najbardziej Was interesuje – jakie są zalety takiej, wydawać by się mogło, niewinnej czynności? Przede wszystkim masaż twarzy ma silne działanie antystresowe, uspokajające, a co za tym idzie, pomaga radzić sobie z problemem zasypiania oraz podnosi jakość snu. Nacisk na skórę twarzy pobudza krążenie krwi, otwierają się pory, a do tkanek dociera więcej substancji odżywczych i aktywnych z kremu lub serum. My gorąco polecamy do użycia po lub w trakcie masażu (zamiast olejku) nasze nowości – Serum z kwasem migdałowym 5% oraz Serum z witaminą C. Masaż twarzy fantastycznie wzmacnia działanie tego typu kosmetyków.

witaminaC

Masaż niestety nie cofnie czasu, ale przy regularnym stosowaniu, może go zatrzymać. W efekcie oklepywania twarzy ustępują zastoje limfatyczne i obrzęki, a usprawnione mikrokrążenie poprawia koloryt skóry. Masowanie rozluźnia mięśnie, których napięcie jest bezpośrednią przyczyną tworzenia się zmarszczek mimicznych. Dzięki rozluźnieniu skóra wygładza się, łagodnieją rysy twarzy, a my wyglądamy młodziej. Systematyczny masaż twarzy w domu to także działanie profilaktyczne, ponieważ zapobiega takim zmianom jak kurze łapki czy opadające kąciki ust, które pojawiają się z biegiem lat. To trening mięśni twarzy wzmacniający i ujędrniający skórę oraz poprawiający owal twarzy, bez ingerencji medycyny estetycznej.

Ludzka twarz składa się z ok. 10 mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Mięśnie te są przyczepione bezpośrednio do skóry, dlatego każda mina, grymas czy uśmiech powodują napięcia mięśni oraz marszczenie, robiąc w skórze trwałe wyżłobienia. Ponadto, skóra z czasem traci swoją gęstość i elastyczność, a my przestajemy wyglądać młodo. Możesz zahamować ten proces pozwalając swojej twarzy (i sobie!) na chwilę relaksu podczas masażu. Chyba już nie musimy przekonywać Cię, że warto. :)